www.SZKOLENIAwUSA.com

Wiele osób zadaje mi pytanie czym w zasadzie jest programowanie neuro-lingwistyczne. Jeszcze kilka lat temu nie potrafiłabym fachowo odpowiedzieć, choć moja życiowa postawa, mogła świadczyć o tym, że jestem zaawansowanym praktykiem tych metod, które stosuję już od ponad 33 lat. Jak to możliwe? Otóż, szczerze wierzę, że urodziłam się ze zdolnościami, dzisiaj przypisywanymi dziedzinie, którą około trzech dekad temu odkryli Amerykanie Richard Bandler i John Grinder. Od dziecka, zapewne za sprawą prywatnych master coachów, czyli członków mojej rodziny, a wszczególności przedsiębiorczych kobiet wyrosłam na osobę, która sama doskonale potrafi się motywować i dostrzegać jasne strony nawet w mrocznych historiach.

Modelowanie, które jest jedną z głównych metod NLP, od zawsze wyznaczało drogę mojego rozwoju osobistego. Uwielbiałam i nadal bardzo lubię czytać biografie ciekawych ludzi, specjalizujących się w różnych dziedzinach. To właśnie ich losy, w których odnajdywałam dowody na to, że można osiągnąćwszystko, czego się naprawdę pragnie,zaprowadziły mnie do miejsca, w którym znajduję się obecnie. To przecież Stany Zjednoczone, czyli kraj, w którym mieszkam, nazywany jest przez wielu krainą spełniających się marzeń i w sumie trudno się z tym nie zgodzić, bo przecież właśnie tu z pucybuta można stać się milionerem, a americandream jest przywilejem, z którego może skorzystać każdy, bez względu na to,pod jaką szerokością geograficzną się urodził. Zresztą amerykański sen to tylko symbol podążania za swoimi pragnieniami, a to oznacza, że można go wyśnić wszędzie. Trzeba jednak mieć tego świadomość i tutaj kłania się inteligencja emocjonalna (EQ), której NLP poświęca wiele uwagi. Panowanie nad swoimi emocjami Pracując jako coach z Polonią amerykańską często mam do czynienia z młodymi ludźmi, którzy chcieliby wrócić do ojczyzny, gdyż zostawili tam rodzinne domy, bliskich i przyjaciół – jednak myśl o Polsce, jako kraju, z którego wyjechali, bo nie chcieli zasilić rzeszy bezrobotnych absolwentów wyższych uczelni – wywołuje u nich bardzo negatywne, a w najlepszym przypadku, mieszane emocje.to jeden z najważniejszych kroków ku lepszemu życiu. Wiele rzeczy wokół nas, sytuacji mających miejsce na świecie czy wydarzeń z przeszłości wywołuje u nas takie a nie inne emocje. Często są to uczucia negatywne, powodujące naszą niechęć do różnych spraw. A wystarczy zmienić sposób myślenia o czymś, co powoduje nasze negatywne emocje, by w dosłownie kilka sekund zamieniły się one w pozytywne odczucia.

Pracując jako coach z Polonią amerykańską często mam do czynienia z młodymi ludźmi, którzy chcieliby wrócić do ojczyzny, gdyż zostawili tam rodzinne domy, bliskich i przyjaciół – jednak myśl o Polsce, jako kraju, z którego wyjechali, bo nie chcieli zasilić rzeszy bezrobotnych absolwentów wyższych uczelni – wywołuje u nich bardzo negatywne, a w najlepszym przypadku, mieszane emocje. Praca z takimi osobami to jedna z najprzyjemniejszych, gdyż za sprawą „ kilkuminutowej terapii” jestem w stanie zupełnie zmienić ich nastawienie do Polski. Po prostu tłumaczę, że chcąc zamienić swoje negatywne emocje na pozytywne odczucia względem kraju, z którego wyjechali przed laty, muszą po prostu myśleć o nim w inny sposób. Rekomenduję, aby wyobrazili sobie, jak wiele możliwości w obecnej chwili otwiera przed nimi życie w Polsce, która znacznie lepiej poradziła sobie ze światowym kryzysem niż Ameryka. Przypominam tym często zagubionym młodym ludziom, że będą bliżej tych, za którymi tęsknota nie pozwala im na korzystanie ze wszystkich możliwości, które daje emigracja. Wielu z nich wraca do Polski, dziękując mi za to, że z wydarzenia, które jeszcze niedawno oznaczało dla nich życiową porażkę, pomogłam im uczynić szansę na lepsze życie w zgodzie z samym sobą.

Na tym właśnie polega programowanie neurolingwistyczne, jest to po prostu sposób na życie. Jedni wierzą w Boga, inni chodzą do wróżki, a ja mam swoje NLP, dzięki któremu zrozumiałam, że to nie klęczenie przed ołtarzem, czy karty tarota mogą zmienić moje życie na lepsze. To mogę zrobić tylko ja sama, a właściwie mój mózg, który kontroluje wszystko co robię, mówię, czuję czy myślę. Jego programowanie to jedyny sposób na to, by mnie prowadził w najlepszym kierunku.  Moje dzieci są jeszcze bardzo małe, ale już tłumaczę im, że najważniejszą wiarą jest wiara w samego siebie. A to oznacza wiarę w człowieka i możliwości jego umysłu,  będącego najbardziej złożoną, żyjącą strukturą znaną we wszechświecie.

Anna Barauskas

 

Możesz również lubić:

www.SZKOLENIAwUSA.com
Wyprawa do Lasu Hobbitów
www.SZKOLENIAwUSA.com
Zrobieni w Balona
www.SZKOLENIAwUSA.com
Zakończenie Roku 2017