Uzależnienia XXI wieku – FONOHOLIZM
UZALEŻNIENIA XXI WIEKU: FONOHOLIZM
Rozpoczęcie:
September 10, 2017
12:00 pm
Koniec:
September 10, 2017
3:30 pm
Wydarzenie już się odbyło.

„Uzależnienia XXI wieku: FONOHOLIZM” to kompendium wiedzy o tym po czym poznać czy ktoś cierpi z powodu nałogu, jakim jest nadmierne korzystanie z telefonu.”

Fejsbukoholizm oraz fonoholizm są uzależnieniami od pewnej czynności (np. sprawdzania wiadomości, wysyłania sms-ów, oglądania zdjęć), podobnie jak zakupoholizm czy hazard, czyli schorzenia z zakresu zaburzeń nawyków i popędów.

Jak same nazwy wskazują, fejsbukoholizm oraz fonoholizm, są uzależnieniem od facebook’a oraz telefonu, które stanowią zagrożenie dla osobowości – nie tylko dzieci i młodzieży – ale także dorosłych i ich najbliższych.

Konsekwencje powyższych nałogów to m.in. osłabienie tradycyjnych więzi społecznych, relacji rodzinnych, izolacja od realnych przyjaciół, czasami alienacja prowadząca do depresji, trudności w nawiązywaniu bezpośrednich relacji z innymi ludźmi, trudności z koncentracją a często także utrata kontroli nad własnymi zachowaniami (np. zaniedbywanie obowiązków rodzinnych i zawodowych), zanik zainteresowań i pasji, nierzadko także zubożenie języka i zaburzenie funkcji biologicznych.

Bezpłatne szkolenie „Uzależnienia XXI wieku: FONOHOLIZM” to kompendium wiedzy o tym po czym poznać czy ktoś cierpi z powodu nałogu, jakim jest nadmierne korzystanie z telefonu lub FAD (Facebook Addiction Disorder), opis zaburzeń z tym związanych i sposobów pracy wyjścia z tego uzależnienia.

SEMINARIUM JEST BEZPŁATNE !!!

PROSIMY O WCZEŚNIEJSZĄ REJESTRACJĘ

Sala wykładowa może pomieścić 50 osób. Jeśli  nie ma już miejsc na to seminarium – prosimy o zapisanie się w późniejszym terminie.

Rezerwacja zakończona