REKOMENDACJE

Anna Barauskas Oprócz tego, że jest świetnym wykładowcą, uczącym programowania neurolingwistycznego i coachingu z prawdziwą pasją, jest także osobą szanowaną w różnych środowiskach, tak przez Polaków, jak i Amerykanów. Przedstawiamy opinie niektórych z nich.

Andre Napier

Andre Napier Fotograf *Andre Napier znajduje się w pierwszej dziesiątce najlepszych fotografów polskiego pochodzenia w USA. 10/16/2016

Przez szereg lat, podczas których współpracowałem z Anią przy jej licznych projektach, mających na celu promocję kobiet, a konkretnie Polek w Stanach Zjednoczonych oraz motywowanie ich do efektywnego działania na rzecz osiągania wyznaczonych celów i prowadzenia życia na miarę marzeń – muszę przyznać, że jest Ona osobą nieprzeciętną. Jej umiejętność nawiązywania doskonałego kontaktu z drugim człowiekiem, zdolność do empatycznego słuchania oraz niesamowita organizacja i profesjonalizm sprawiają, że praca z Anną to wspaniałe doświadczenie a jednocześnie możliwość obserwowania w praktyce wszystkiego tego, czego uczy ona swoich obecnych studentów. Sam będąc profesjonalistą i osobą zamieniającą marzenia w rzeczywistość zawsze z wielką radością podejmuję współpracę z Anią. Zarówno ja, jak i moja małżonka Rudina, będąca stylistką oraz scenografem na planach zdjęciowych, zgodnie uważamy, że wszelkie przedsięwzięcia, których podjęliśmy się wspólnie z Anną, należy wpisać na listę naszych dużych sukcesów, które odbiły się głośnym echem tak w USA, jak i w Polsce.

Ana Vinikov

Ana Vinikov Practice Manager Global Health Clinic 10/16/2016

One of the most important things in running a successful business is working with people that you can trust and rely on. Anna Barauskas, is one of these people for Global Health Clinic. We have been working closely for approximately ten years and she has never let us down. I can trust her with any task. I know that regardless if it is big or small project, she would put her heart and soul to it. She is very talented, creative, hardworking  and honest, which is a combination that  is very difficult to find. Thanks to her work Global Health Clinic is what it is today!!!

Robert Klatt

Robert Klatt Muzyk, współlider zespołu Classic, kompozytor i autor tekstów, prezenter programu „Szczęśliwa ósemka” w Polsacie. Producent muzyczny programu: "Muzyczna Winda" dla TV Polsat. Producent takich wydarzeń telewizyjnych jak: "Miss Polski 2008", "Miss Intercontinental 2008", "Ich Troje Symfonicznie". Prezes Media World. 10/16/2016

Miałem przyjemność współpracy z Anną Barauskas przy dużym polsko-amerykańskim projekcie, w którym brały udział gwiazdy rodzimej sceny, jak i nazwiska znane w USA. Nasze wspólne przygotowania, związane z organizacją tego przedsięwzięcia, trwały wiele miesięcy, podczas których przekonałem się, że pracując z Anią mam do czynienia z osobą, dla której nie ma rzeczy niemożliwych. Posiada ona niebywały dar szybkiego wprowadzania wszelkich planów w życie, a przy tym robi to z wielką charyzmą i profesjonalizmem, angażując się w każdy projekt całą sobą. We wszystkim co robi jest bardzo autentyczna, może dlatego, że nigdy nie udaje kogoś, kim nie jest. Jej naturalność to niebywały magnes, dzięki któremu skupia ona w wokół siebie zawsze wielu ludzi. Pracując z zespołem potrafi ona zmotywować każdego do działania. Podczas naszej współpracy sprawdziła się zarówno, jako doskonały coach grupowy, działając z zespołem ponad stu osób jak i coach indywidualny, prowadząc sesje z pojedynczymi członkami naszego zespołu czuwającego nad realizacją przedsięwzięcia. Myślę, że każdy kto kiedykolwiek miał przyjemność spotkać Anię, podziela moje zdanie.

Radosław Kouszko

Radosław Kouszko Prezes RAMM EVENTS LLC impresario artystyczny, manager gwiazd sceny muzycznej 10/16/2016

Z Anną Barauskas współpracowałem przez szereg miesięcy przy dużym międzynarodowym projekcie, w który zaangażowaliśmy wspólnie kilkadziesiąt osób, a uczestniczyły w nim gwiazdy polskiego showbiznesu, jak i osobistości ze Stanów Zjednoczonych. Praca z Anną to niebywała przyjemność, doskonale sprawdziła się ona w roli współorganizatora. Jej charyzma, którą zaraża wszystkich dookoła, to dar, który czyni ją zupełnie wyjątkową. Ma ona niesamowitą siłę przekonywania, człowiek po rozmowie z nią jest gotowy przenosić góry. Jest nie tylko doskonałym coachem czy praktykiem w stosowaniu metod programowania neurolingwistycznego, ale również wspaniałym człowiekiem, kochających ludzi i życie.

MARIA OMELANCZUK

Maria Omelańczuk President & CEO Math Kangaroo in USA, NFP 10/16/2016

It is my great pleasure to recommend Ms. Anna Barauskas for work with your group.  She is an ambitious, talented, and hard working person of great character. I have known Anna since 2003 when she became a core promoter of our public venture of developing mathematical skills among children and teenagers, Math Kangaroo in USA, in our community and beyond.
Ms. Anna Barauskas got involved with our mission by taking ownership of the task of recruiting participants and sponsors for our charity program.  She asked direct questions and followed up diligently, and in this way was able to get attention from both the parents of potential participants and the businesses that would sponsor our endeavor.  Her excellent work and attitude contributed much to our organization’s growth and showed Anna’s great marketing and organizational skills. In addition to having great initiative, she also works well as part of a team, as shown by her ability to contribute meaningfully to Math Kangaroo in USA.

Alicja S. Otap

Alicja S. Otap Dziennikarka, Psycholog 10/16/2016

Bardzo mile wspominam wieloletnią współpracę z Anią Barauskas w Radio Chicago 1490 AM. Talent radiowy jest jednym z wielu talentów, którymi jest obdarzona. Audycje prowadzone Ona zawsze bardzo sprawnie, profesjonalnie, w dobrym tempie i takaż energią, a na dodatek miłym radiowym głosem, co też jest bardzo ważne, bo nie każdy głos nadaje się do radia, a Ani jest  wyjątkowo charyzmatyczny, jak jej cała osobowość, która przyciąga ludzi. Powoduje, że lgną do Ani. Te zalety, w kombinacji z niezwykłą pracowitością,  nieprzeciętną inteligencją, wiedzą z różnych dziedzin oraz gotowością i zdolnością do szybkiego uczenia, składają się na portret nadzwyczajnej osoby. Wszystkie role życiowe kreuje z talentem. Pomysłowa, twórcza redaktor interesującego i poczytnego magazynu oraz lojalną przyjaciółką, a przede wszystkim wspaniałą matką i żoną. Jeśli ma jakieś wady, to na pewno pracuje nad nimi. Cieszę sie, że Ania stała się cząstką mojego życia.

WANDA MAJCHER

Wanda Majcher Senior Inspector of Illinois Department of Human Rights 10/16/2016

I base my recommendation of Anna Barauskas on my opinion gathered through many years of interaction with her during which she has volunteered and worked for the Polish speaking complainants as well as working on promoting the Department and its services among Polish Community.
I have had the pleasure of working closely with Mrs. Barauskas - Makowska on several occasions while we both served the unprivileged. I find her to be very passionate about her work.
She diligently works on projects from start to finish, remaining responsible and paying meticulous attention to detail along the way. She has a knack for appointing the right people to the appropriate tasks while supporting their efforts along the way. Furthermore, she has the ability to unify a diverse group of people to enthusiastically work towards a common goal.

Bożena Jankowska

Bożena Jankowska Poetka, pisarka, dziennikarka, krytyk literacki. 10/16/2016

Ksiądz-poeta Jan Twardowski raz napisał Uśmiech jest najprawdziwszy, kiedy jednocześnie uśmiechają się oczy. Ania Barauskas-Makowska uśmiecha się całą sobą. W tym uśmiechu kryje się prawda, że kontakty z innymi to podstawa życia Ani. Jeśli się czegoś sama nauczy, potrafi tę wiedzę przekazać wraz z inspiracją i wiarą, że każda wiedza jest potrzebna do życia i dalszego rozwoju. Komunikacja w XXI wieku to nie tylko rozmowa czy wymiana opinii pisanymi słowami, to także zachęta do wymiany myśli i doświadczeń w formie przebywania z innymi i posługiwanie się motywującym językiem. To inspiracja i kreowanie. Ania udowodniła swoimi osiągnięciami, zarówno w życiu osobistym, jak profesjonalnym, że potrafi kreować. Teraz czas na nauczenie tego innych.

Waldemar Łada

Waldemar Łada Radio Chicago WPNA 1490Am Dziennikarz, producent radiowy, muzyk, profesor w Polonijnej Szkole Muzycznej w Chicago 10/16/2016

Z redaktor Anną Barauskas mam przyjemność współpracować już od ponad 10 lat. Jako dziennikarka wyróżnia się profesjonalizmem, dobrym warsztatem pracy, sumiennością, pracowitością, rzetelnością, punktualnością oraz dużą inwencją i dobrymi pomysłami radiowymi. Na swoim koncie ma wiele ciekawych reportaży o tematyce społeczno- psychologiczno-obyczajowej. Odkąd pamiętam zawsze była bardzo wyczulona na krzywdę i zaniedbywanie dzieci. Nigdy nie bała się pracy i realizacji dużych projektów. Jest redaktorem naczelnym założonego przez siebie pisma dla kobiet o tematyce motywacyjnej, organizatorem wyborów Miss Piękności Chicago i wyborów Kobiety i Mężczyzny Roku, twórcą szkoły coachingu. Myślę, że nie ma projektu, którego nie mogłaby zrealizować. Można na nią liczyć. Zawsze pomocna, uśmiechnięta, pełna dobrej energii i optymizmu. Podziwiają ją koleżanki i koledzy za jej pracowitość i przebojowość. Myślę ,że jeszcze nie raz usłyszymy o Annie Barauskas.

Barbara Bartel

Barbara Bartel Psycholog z "Alfa" Lecznicy Profesorsko-Ordynatorskiej na Nowym Świecie w W-wie 10/16/2016

Szkolenia w Chicagowskim Instytucie NLP Coachingu są świetnie prowadzone. Rozwijają zdolność wglądu w samego siebie i w innych, co w dzisiejszym życiu jest bardzo ważne. Prowadząca, Anna Barauskas, jest bardzo przenikliwa i potrafi przeprowadzić bardzo trafną psychoanalizę.

Ewa Barnak

Ewa Barnak Choreograf, dyrektor i kierownik artystyczny Studia Form Artystycznych JUMP 10/16/2016

Odwaga, energia, świeżość, piękno i błyskotliwość. To słowa, które cisną się na usta, kiedy myślę o Ani. Po raz pierwszy usłyszałam jej głos w radio, kiedy jako młodziutka dziennkiarka poprzez feliteony, reportaże i opowidania zgrabnie i z gracją przemycała swoje przemyślenia pełne mądrości, serca i wolności. Pomyślałam wtedy: "Czy nasze drogi się kiedyś złączą?". Minęło ładnych parę lat a nasza znajomość kwitnie!  Ania - wszystkim co robi, każdym swym kolejnym i odważniejszym krokiem wprawia mnie w coraz to większe uczucie podziwu! Ona nigdy nie ustaje! Pojawiające się przeszkody, traktuje jako naukę przez co wszystkie trudności zamienia  w wiedzę, z której płynie mądrość i korzyść dla jej życia i kariery! Jest doskonałym dowodem na to, że człowiek może zrozumieć swoją przestrzeń, w której poprzez własne myśli kształtuje energię, zamieniać ją w formę a później materię, uruchamiając tym samym czekające na powołanie do życia - potencjały. Ania powołała tym sposobem nie jeden już potencjał w swoim życiu i nie jednej kreacji pozwolila zaistnieć! Patrząc na jej działanie przekonuję się o procesie twórczym, który przywołujemy wraz z  pierwszą pojawiającą się myślą, czy impulsem. Być świadomym twórcą swojego życia, to wielki skrab, a tego możemy od niej się uczyć!

Dr Thomas J. Grobelny

Dr Thomas J. Grobelny CINN –Director of Neurovascular & Stroke Intervention Program 10/16/2016

Anna is a seasoned professional with a zest for learning. She approaches projects in a self-directed and confident manner. She has a combination of warm interpersonal skills and rich professional experience. She is as industrious and dedicated to her work as she is to her colleagues, often putting forth the extra effort to ensure that everyone around her is having great day too.

Agnes Ptasznik

Agnes Ptasznik Assistant to the Attorney General Eastern European Affairs 10/16/2016

Anna Barauskas is an intelligent, responsible, resourceful and organized individual who is a pleasure to work with and has demonstrated high levels of motivation and leadership.
Anna is an enthusiastic, dedicated professional with reliable work habits.  She has excellent people skills and is blessed with an ability to challenge herself as well as others in a friendly yet demanding way.  I personally took a great liking to her due to her open nature, ready sense of humor and high expectations out of herself.

AGATA MŁYNARSKA

Agata Młynarska Dziennikarka, producent i prezenterka telewizyjna 10/16/2016

Anna Barauskas to osoba z licznymi pasjami i wszechstronnym wykształceniem. Jest dobrze zorganizowana, posiada dar łatwego nawiązywania kontaktu z ludźmi i bezkonfliktowej współpracy z nimi. Wpływa na ludzi inspirując ich a nie krytykując. Sprawdza się w tak trudnej materii, jaką jest coaching grupowy. Parafrazując słowa Gandhiego można powiedzieć, że sama jest zmianą, do której namawia innych. To, że zawsze podąża za swoimi marzeniami to jej kolejny atut. Życiowa optymistka, zaraża uśmiechem i pozytywną energią. Uparcie dąży do celu i realizuje z sukcesem swoje plany, będąc jednocześnie spełnioną matką dwójki dzieci.

Marta Kubacka

Marta Kubacka Manager w telewizji iTVN Life & Business Coach 10/16/2016

Ania Barauskas jest jedną z bardziej inspirujących osób i wartościowych, jakie kiedykolwiek spotkałam. Dla niej nie ma rzeczy niemożliwych. Jednym z przykładów potwierdzających tę tezę jest założony przez Anię The Neuro-Linguistic Programming Training Institute of Chicago i School of Life & Business Coaching.
Swoją ogromną motywacją, chęcią rozwoju, miłością do coachingu Ania nieustannie zaraża swoich studentów. Wysoki poziom, pasja i ogromne możliwości to wizytówka jej szkoły.

Olga Kozierowska

Olga Kozierowska Dziennikarka TVN 24 i Radia PiN, autorka marki "Sukces Pisany Szminką". 10/16/2016

Z Anną miałam okazję współpracować przy kilku projektach Sukcesu Pisanego Szminką. Była dla mnie nie tylko doskonałym partnerem biznesowym ale także wsparciem, szczególnie na początku mojej działalności, kiedy to prawie nikt nie wierzył w sukces mojego przedsięwzięcia - ona uwierzyła. Pomimo, iż dzielił nas ocean i różnica czasu współpraca przebiegała bez zarzutów, o wiele sprawniej niż z wieloma partnerami w Polsce co niezwykle doceniałam i cenię po dziś dzień. Anna jest nie tylko bizneswoman, to pasjonatka ktora wierzy w ludzi, pomaga i nie szczędzi ciepłych slów a jak potrzeba potrzeba konstruktywnej krytyki:).  Życzę sobie samych takich wspołpracowników!

OPINIE STUDENTÓW

Poniżej znajdują opinie niektórych studentów biorących udział w szkoleniach.

„Miałem przyjemność uczestniczyć w wielu wykładach w moim życiu, widzieć wielu wykładowców w „akcji”, i z całą świadomością mogę zaliczyć Panią Annę Barauskas do wykładowców z najwyższej „półki”. Pomijając fakt, że posiada ona ogromny zasób wiedzy, jak również ogromne doświadczenie – co czyni ją profesjonalistką – potrafi ona przekazać to w tak dostępny sposób, że nawet najbardziej zawiłe kwestie stają się dziecinnie proste.
Współpraca z grupą, jak i integracja z nią od pierwszych zajęć zdaja się być wrodzoną umiejętnością Pani Ani. Osobiście zajęcia praktyczne, takie jak wizualizacje (i nie tylko) w czym Pani Ania jest mistrzem, najbardziej wpłynęły na mój rozwój osobisty.
Każdy kto myśli poważnie o rozwoju wewnętrznym, o rozszerzeniu własnych horyzontów, zrozumieniu co mu w „duszy gra”, powinien wybrać się na zajęcia prowadzone przez Panię Anię. Polecam!”

Leszek Koprowicz
filozof, wykładowca akademicki

„Ania Barauskas. Mój ulubiony polskojęzyczny wykładowca. Wiele razy dziękowałem Ani za wszystko, czego się od niej nauczyłem. Świetnie się „ją” czyta, ponieważ ma niezwykłą lekkość wypowiedzi. Słucha się jej z prawdziwą przyjemnością, wie jak zainteresować słuchacza, mówi zwięźle i trafia w samo sedno.  Inspiruje swoją osobowością. Inteligentna, pogodna, elektryzująca, prawdziwa!”

Piotr Raszka
Biznesman, Certyfikowany Life Coach, Licencjonowany Master NLP

„Są ludzie ,na których wystarczy spojrzeć i zauważyć w nich ogromny potencjał i potężną siłę. Kiedy ich słuchasz „odpływasz” w obszary, w których odnajdujesz odpowiedzi na nurtujące Cię przez wiele lat pytania. Takich osób nie spotyka się każdego dnia. Jedną z nich miałam przyjemność poznać, to Ania Barauskas. Osoba, którą podziwiam od pierwszej wspólnej rozmowy telefonicznej. Dzięki jej niesamowitej sile perswazji, ma się wrażenie, że nie ma rzeczy niemożliwych.

Milton Erickson powiedział:” I zawsze pamiętaj, że jesteś kimś wyjątkowym. Jedyne co musisz zrobić, to pozwolić innym zobaczyć, że taki jesteś”.
Już po  kilku spotkaniach z Anią wiedziałam, że tak jest, że ja też jestem kimś wyjątkowym. U podstaw zajęć prowadzonych przez Anię leżało głębokie przekonanie, że każdy ma wystarczającą ilość zasobów i możliwości, aby wiele zmienić w swoim życiu. Mimo wielogodzinnych zajęć nigdy nie miałam dosyć wiedzy, którą w cudowny sposób przekazywała nam Ania. Olbrzymia dawka wiedzy  na temat działania naszego umysłu i sposobów, jak można samodzielnie sięgnąć w głąb siebie, zmieniając dotychczasowe postrzeganie siebie umożliwiło mi pewne zmiany w sobie. Jej ciepły, przyjacielski stosunek do ludzi pozwolił na to, że zajęcia przebiegały w atmosferze wzajemnego zaufania i otwartości. Charyzma, która wyróżnia Anię z tłumu, potrafi zmotywować wiele osób do działania. To Ona otworzyła przede mną konkretne możliwości. Dziękuję Aniu.”

Katarzyna Bork
Psychoterapeutka specjalizująca się w terapii ericksonowskiej
Certyfikowany Life Coach, Licencjonowany Master NLP

„Przede wszystkim to zaszczyt dla mnie pisać na tej stronie. Moja przygoda z Anną Barauskas rozpoczęła sie w momencie, kiedy zdecydowałam sie na roczną szkołę NLP i Life Coachingu. Ania kocha swoją pracę i kocha ludzi, dla których pracuje i daje to odczuć wszystkim wokół siebie. Promienieje radością ,energią, potrafi nauczać wiele godzin, dzień po dniu i wciąż przeplatać zajęcia niebywałym wręcz humorem. Podziwiam jej energię i zaangażowanie. Dla wszystkich ma czas i uwagę. Odpowie na każdego maila. Można na nią liczyć. Jest otwarta na drugiego człowieka ,zawsze gotowa na niesienie pomocy. Z niebywałą zręcznością posługuje się technikami NLP i sprawia, że nauka jest prawdziwą przyjemnością… zdziwisz sie jak dużo i szybko można się nauczyć zupełnie tego nie zauważając.

Krok po kroku rozpoczęła się nasza wspólna przygoda polegająca na otwieraniu najpierw oczu, potem serca, uczeniu myślenia, łamaniu barier mentalnych, zdejmowaniu ograniczeń, przeżywaniu magicznych chwil i pięknych momentów, na odkrywaniu ,uczeniu się i pokochaniu siebie. Dzięki Ani wkroczyłam na ścieżkę, z której nie ma powrotu, ścieżkę świadomości, wielkiej wrażliwości, otwartego serca; taką, na która wchodząc raz, decydujesz się na niej pozostać akceptując zarówno ciemną, jak i jasną stronę swojej osobowości.

Pasją Ani jest ciągłe rozwijanie się, zdobywanie nowych umiejętności i natychmiast… już następnego dnia… dzielenie się nimi z nami… Zresztą robi to do dziś, pomimo tego, że już nie jesteśmy jej studentami, abyśmy byli coraz lepsi i żeby świat był lepszy dzięki nam.

Jeżeli masz ochotę doświadczyć niesamowitej przygody, poznać wyjątkowych ludzi, a szczególnie tego, którym jesteś ty sam, to znalazłeś się w dobrym miejscu. Wraz z Anią czeka na Ciebie wspaniały team, od którego – tak samo, jak ja – możesz doświadczyć wielkiego serca, zrozumienia i zawsze chęci pomocy.

Ania, jako Wyjątkowy Nauczyciel i Life Coach, którego warto poznać, gwarantuje Ci absolutnie fantastyczną zabawę, dużo wiedzy i, co najważniejsze, wiarę w Ciebie.”

Elżbieta Kowalska
polonistka, pedagog
Certyfikowany Life Coach, Licencjonowany Master NLP

„Wykłady Ani są pełne pasji, tu nie ma miejsca na nudę, a dzięki stwarzanej możliwości dla nieograniczonej wymiany poglądów w swobodnej formule prowadzonych zajęć, wiedza przyswaja się bez wysiłku. Uważam, że najistotniejszym czynnikiem wpływającym na poziom wykładów jest, oprócz poziomu samej wiedzy wykładowcy, również stopień jego osobistego zaangażowania, to właśnie on stanowi o jakości prowadzonych zajęć. Dbałość Ani o poziom zarówno w aspekcie realizacji założonych celów kształcenia, jak i umiejętność uaktywnienia studenta – oceniam bardzo wysoko.”

Iwona Szybowki
Certyfikowany Life Coach, Licencjonowany Master NLP, Szamanka

PODZIĘKOWANIA OD STUDENTÓW

Poniżej znajdują podziękowania od niektórych absolwentów.

Kliknij żeby powiększyć.