Anna Barauskas

Główny wykładowca The Neuro-Linguistic Programming Training Institute of Chicago and School of Life & Business Coaching

Jest jednym z najlepszych polskich life coachów działających w świecie, pierwszym w USA polskim trenerem NLP, mówcą motywacyjnym, współzałożycielem oraz wykładowcą The NeuroLinguistic Training Institute of Chicago, prezesem Polish American Coach Federation oraz dziennikarką.

Pracowała z największymi sławami. Agata Młynarska, Izabella Miko, Anna Guzik, Andrzej Lepper, Olga Kozierowska, Doda, Robert Klatt, Andre Napier, dr Thomas Grobelny – to tylko niektóre z wielu nazwisk, które znajdują się na liście osób z którymi współpracowała zarówno na polu rozwoju osobistego, jak i dziennikarskim. Od 10 lat działa w świecie mediów, polityki i rozrywki, jednak to nie praca z celebrytami ale szkolenia i sesje z indywidualnymi klientami przynoszą jej największą radość.

W obszarze jej szczególnych zainteresowań znajduje się psychologia pozytywna, rozwój człowieka w okresie późnej dorosłości oraz związki psychologii z antropologią filozoficzną. Jej działalność w charakterze trenera rozwoju osobistego już dawno przestała być pracą i stała się życiową misją.

Do chwili obecnej wyszkoliła na terenie całego świata tysiące licencjonowanych life coachów, wykorzystujących w swojej pracy m.in. metody NLP oraz elementy terapii Gestalt. Przeprowadziła niemal 16 tys. godzin szkoleń otwartych oraz zamkniętych dla firm i korporacji jak i niezliczoną ilość indywidualnych sesji coachingowych.

Jedną z największych radości jest dla niej świadomość, że ludzie po spotkaniach z nią zaczynają malować swój świat w kolorze własnych marzeń.
Life coaching stał się jej sposobem na życie i drogą do budowania relacji z innymi ludźmi.

Anna jest absolwentką Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz Ashword College i Wilbur Wright College w Chicago (w obu przypadkach otrzymała tytuł: magistra). Zafascynowana terapią Gestalt, którą poznawała na kursach w Stonebridge College w Wielkiej Brytanii. Ponadto posiada tytuły oraz dyplomy:

 • Licensed Trainer of Neuro-Linguistic Programming
 • Master in the Art of Neuro-Linguistic Programming
 • Master Certified Coach
 • Personal and Business Life Coach Certification
 • Motivational Coach Certification
 • Weight Loss Master Coach Certification
 • Trauma&Grief Resolution Coach Certification
 • Social and Emotional Intelligence Coach Certification

 

Jest pierwszą Polką w USA, która uczyła się u samego dra Richarda Bandlera. Ten, wciąż żyjący twórca programowania neurolingwistycznego, osobiście nadał jej tytuł Licensed Trainer of Neuro-Linguistic Programming, dzięki czemu posiada ona uprawnienia do prowadzenia szkoleń i kursów NLP oraz z NLP Coachingu, które są akredytowane przez międzynarodową i jednocześnie największą na świecie organizację skupiającą profesjonalistów w tej dziedzinie – Society of NLP z siedzibą w USA.

Anna w ciągu ostatnich 15 lat szkoliła się oraz była certyfikowana przez najbardziej znanych i cenionych na całym świecie specjalistów w dziedzinie life coachingu oraz motywacji. Wśród nich znaleźli się:

 • dr Richard Bandler
 • John La Valle
 • Anthony Robbins
 • Brian Tracy
 • Louise Hay
 • Kathleen LaValle
 • Gregg Braden
 • Nicole Schneider
 • Scott Gallimore
 • Garth Fuerste
 • dr Muhammad Imran
 • dr Ginamarie Pugliese Wells
 • dr Wayne W. Dyer
 • dr Robert Holden
 • Marianne Williamson
 • dr Brian L. Weiss
 • Doreen Virtue
 • Cheryl Richardson
 • Caroline Myss

 

W 2002 roku rozpoczęła współpracę z polsko-amerykańskim miesięcznikiem Chicago Forum. W 2003 związała się z Radiem Chicago WPNA 1490, a rok później, mieszkając już w USA, zaczęła wydawać motywacyjny magazyn dla kobiet, który w 2008 roku pod zmienionym tytułem POLKI W ŚWIECIE, zaczął ukazywać się także w punktach sprzedaży prasy na terenie całej Polski.

W 2005 roku w Chicago Anna została wybrana Dziennikarką Roku, a kilka miesięcy później, jako jedyna Polka w tym okresie, otrzymała prestiżowe wyróżnienie przyznawane etnicznym mediom przez władze miasta Chicago za działalność wydawniczo-publicystyczną na rzecz motywowania i inspirowania do adaptacji i działania w nowym kraju emigrantów w USA.

W 2007 roku wcieliła się w funkcję zagranicznej korespondentki, przygotowując wiadomości z USA dla ogólnopolskiej rozgłośni radiowej TOK FM oraz warszawskiego Radia PIN. Jest członkinią Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich oraz The International Federation of Jurnalists. Stała się producentem i wydawcą programu radiowego ABC Coachingu, który współtworzyła wraz z absolwentami i studentami Instytutu Neurolingwistyki i Szkoły Life Coachingu na falach chicagowskiej rozgłośni WPNA 1490 AM.

Wydała trzy publikacje w formie książkowej, zawierające jej własne przemyślenia na temat życia i relacji z ludźmi. Wiosną 2015 roku ukaże się jej kolejna książka.

Do jej licznych pasji, oprócz dziennikarstwa, pracy wydawniczej, rozwoju osobistego, zaliczyć również można boks oraz trwającą od wielu lat miłość do Alaski. Anna nie tylko spędza wakacje w tym uroczym zakątku świata ale także od dwóch dekad fascynuje się siedemnasto i osiemnastowieczną historią tego obszaru.

DOŚWIADCZENIE

BANDLER

Dr Richard Bandler "Ojciec" NLP 03/01/2011

Ojciec Programowania Neurolingwistycznego - osobiście rekomenduję Annę Barauskas, jako pierwszą Polkę w USA, posiadającą akredytację do wykładania neurolingwistyki i certyfikowania z ramienia Society of NLP. Dr Bandler zaskakuje nowymi pomysłami już od trzydziestu pięciu lat. Zajęcia z technik, które opracował, są prowadzone na uniwersytetach i w firmach na całym świecie. Jest ojcem NLP, ale stworzył także inne metody, jak np. Design Human Engineering™. Napisał kilkadziesiąt książek, które przetłumaczono na ponad czterdzieści języków. W jego wykładach i kursach wzięło udział ponad milion ludzi z całego świata, w tym z USA, Kanady, Europy i Australii.

LAVALLE

John LaValle Trener NLP 03/07/2017

Jeden z najbardziej popularnych trenerów NLP w dziedzinie biznesu. Obecnie także prezes Society of NLP, czyli największej światowej organizacji skupiającej profesjonalnych praktyków NLP oraz life&business coachów, pracujących w oparciu o metody neurolingwistyczne. Podobnie, jak Richard Bandler, osobiście rekomenduje On kursy NLP coachingu prowadzone przez Annę Barauskas w USA.

Kathleen LaValle

Kathleen LaValle NLP Master Trainer 03/07/2017

NLP Master Trainer. Absolwentka Seton Hall University oraz znanego na cały świat Paul McKenna Training Institute. Obecnie prowadzi sympozja wraz dr Richardem Bandlerem dotyczące NLP oraz inżynierii ludzkiego mózgu (DHA) a także liczne seminaria poświęcone konsultingowi biznesowemu oraz technikom sprzedaży. To właśnie dzięki inspiracji tej kobiety Anna zdecydowała się na zdobycie uprawnień trenerskich.

Anthony Robbins

Anthony Robbins Tener NLP i Coachingu, Mówca Motywacyjny 03/07/2017

Tego znakomitego trenera, znanego na całym świecie, nie trzeba nikomu przedstawiać. Dzięki kilkukrotnemu uczestnictwu w jego seminariach Anna utwierdziła się w przekonaniu, że najważniejsze, aby w życiu być zawsze sobą, jednak zanim to nastąpi trzeba najpierw zrozumieć kim się jest w istocie, a nie jakim zostałem stworzony (czy też zaprogramowany) przez otoczenie.

Brian Tracy

Brian Tracy Mówca motywacyjny, Trener Biznesu, Coach 03/07/2017

Podczas szkoleń biznesowych prowadzonych z udziałem tego doskonałego, a przy tym niezwykle skromnego mówcy motywacyjnego, trenera biznesu i coach w jednym - Anna nauczyła się bardzo wiele, przede wszystkim jednak zrozumiała, że „ludzie sukcesu zawsze szukają okazji, by pomagać innym. Ci, którzy nie odnoszą sukcesów pytają: Co ja będę z tego mieć?".

Nicole Schneider

Nicole Schneider Senior NLP Trainer 03/07/2017

Senior NLP Trainer, pochodząca z Holandii założycielka oraz prezes działającego na całym świecie Global NLP Training Institute. Niegdyś znany adwokat pracujący dla największych korporacji w Europie – dzisiaj life coach, mówca motywacyjny oraz trener rozwoju osobistego prowadzący warsztaty oraz konferencje w Holandii, Wielkiej Brytanii, Japonii, Nowej Zelandii oraz w USA. Anna spędziła kilkaset godzin na szkoleniach prowadzonych przez Nicole, dzisiaj przede wszystkim są przyjaciółkami.

Scott Gallimore

Scott Gallimore Senior Trainer of NLP, Life/Business Coach 03/07/2017

Senior Trainer of NLP, life/business coach, człowiek, który wykształcił setki studentów na całym świecie. Anna miała przyjemność uczestniczenia w niemal miesięcznym intensywnym kursie NLP coachingu prowadzonym przez Gallimorea w Miami na Florydzie. To właśnie Scott pomagał jej w przygotowaniach do egzaminu trenerskiego, który zdawała u dr Richarda Bandlera.

Garth Fuerste

Garth Fuerste Personal and Professional Development Coach and Trainer 03/07/2017

Personal and Professional Development Coach and Trainer, założyciel oraz prezes Garth Fuerste Institute for Life Architecture, ze swoimi wykładami odwiedza szkoły, ośrodki dla trudnej młodzieży oraz więzienia. Te ostatnie, przede wszystkim dlatego, że sam spędził w celi kilkanaście lat. To właśnie tam nastąpiło jego przebudzenie do nowego życia. Dzisiaj uważany jest za jednego z najlepszych coachów motywacyjnych akredytowanych przez Society of NLP. Anna spędziła z Garthem ponad 200 godzin na sali wykładowej oraz drugie tyle podczas indywidualnych sesji i prywatnych rozmów, dzięki którym dzisiaj może zaliczyć Fuerste do grona swoich przyjaciół.

www.SZKOLENIAwUSA.com

Dr Muhammad Imran Mówca Motywacyjny, Trener, Coach, Hipnoterapeuta 03/07/2017

Działający w USA, Kanadzie oraz Australii, Wilkiej Brytanii i Pakistanie mówca motywacyjny, hipnoterapeuta kliniczny oraz trener i coach NLP, założyciel międzynarodowej organizacji TRANSFORMATION, nastawionej na takie dziedziny jak motywacja czy samorozwój. Każdego miesiąca prowadzi on w różnych częściach świata dziesiątki seminariów, treningów, konferencji oraz konsultacji na poziomie firm i korporacji, mających na celu zwiększenie wydajności całych grup czy jednostek dążących do prowadzenia lepszego, szczęśliwego życia. Anna miała przyjemność poznawania niebywałej wiedzy dr Imrana podczas indywidualnych spotkań i prywatnych lekcji, które zaowocowały nie tylko trwającą do dzisiaj przyjaźnią między nimi, ale także decyzją o rozpoczęciu propagowania life & business coachingu wśród Polaków w USA.

Louise L. Hay

Louise L. Hay Mówca motywacyjny 03/07/2017

Uważana za jedną z najlepszych na świecie mówczyń motywacyjnych, fundatorka centrum rozwoju osobistego Hay House w USA, z filiami niemal w każdej części świata. Zanim Anna wzięła udział w seminarium prowadzonym przez tą popularną Amerykankę, przeczytała w jednej z jej publikacji znamienne słowa, które wpłynęły na charakter obecnie prowadzonych przez nią kursów: „Kocham siebie właśnie teraz dokładnie taką, jaka jestem. Uświadamiając to sobie, czuję, jak mija ucisk w żołądku, a mięśnie karku i pleców łagodnie się odprężają. Dotąd odmawiałam sobie miłości i akceptacji, gdyż byłam przekonana, że muszę czekać, aż stracę na wadze, zdobędę pracę, kochanka, pieniądze lub coś jeszcze innego. Tymczasem kiedy już schudłam i zdobyłam pieniądze, ciągle nie kochałam siebie i sporządzałam następną listę oczekiwań. Dzisiaj ją porzuciłam! Siła oddziaływania tej decyzji jest wprost niewiarygodna. Rozkoszuję się uczuciem, które pozwala mi pozostać po prostu tym, kim jestem”. Louise L. Hay "Medytacje leczące duszę i ciało".

Dr Wayne W. Dyer

Dr Wayne W. Dyer Mówca motywacyjny, Autor Książek 03/07/2017

Światowej sławy mówca i autor ponad 30 książek, zwany często Ojcem Motywacji. Chociaż spędził dzieciństwo w domach dziecka i rodzinach zastępczych, zdołał przezwyciężyć przeszkody stojące mu na drodze i urzeczywistnić swoje marzenia. Krytykuje społeczny model koncentrujący się na winie, w którym upatrywał przyczyny niezdrowego paraliżu, będącego konsekwencją poczynań z przeszłości. Zachęca do obserwowania, jak rodzice, instytucje, a nawet my sami wywołujemy w sobie poczucie winy. Inspiracją dla Anny do osobistego spotkania z dr Wayne stał się film „The Shift”, który dzisiaj należy do kanonu obowiązkowych „lektur” studentów prowadzonej przez nią rocznej szkoły life coachingu.

Robert Holden

Robert Holden Psycholog, Autor, Dziennikarz 03/07/2017

Jest Brytyjskim psychologiem który pracuje w dziedzinie psychologii pozytywnej. Autor, dziennikarz, psycholog badający poczucie szczęścia. Wierzy, iż tylko od Ciebie zależy to, jak będzie wyglądał każdy Twój dzień. Robert jest autorem bestsellerowych książek: Happiness NOW!, Shift Happens!, Authentic Success. Spotkanie z Holdenem jeszcze bardziej uświadomiło Annie, że ważniejszy jest stosunek do tego, co nas spotyka, niż to, co faktycznie wydarza się w naszym życiu.

Gregg Braden

Gregg Braden Autor, Filozof, Naukowiec 03/07/2017

Autor Boskiej Matrycy, Uzdrawiania Wiarą i Czasu Fraktalnego, jest jednym z najciekawszych filozofów i naukowców XXI wieku. W bardzo rozsądny i przemyślany sposób łączy okrycia współczesnej nauki z duchową wiedzą mającą tysiące lat. To właśnie podczas seminarium prowadzonego przez Bradena – Anna usłyszała, że: „Naszym (ludzi) zadaniem jest szukanie w świecie powodów, które napełnią nas wiarą w siebie. Za każdym razem, kiedy znajdziemy jeden, pozbędziemy się ograniczenia, które więziło nas w przeszłości. To właśnie wtedy, kiedy wyzwolimy się w paradygmatu fałszywych ograniczeń, nastąpi spontaniczne uzdrawianie naszych przekonań.

Marianne Williamson

Marianne Williamson Mówca motywacyjny, Autorka Książek 03/07/2017

Jest światowej sławy autorką, przez miliony osób uznawaną za mistrzynię duchowego odrodzenia i naczelną mistyczkę Hollywood. To dzięki jej wykładom na temat poszukiwania wewnętrznej siły, która pomaga przywrócić zdrowe relacje ze sobą i pożywieniem, Anna zdecydowała się na kształcenie także w kierunku Weight Loss Coachingu, którego nauczanie zostało obecnie włączone także do programu szkoły rocznej jak i kursów weekendowych na poziomie master w Chicagowskim Instytucie Neurolingwistyki. Od Marianne Williamson Anna nauczyła się przede wszystkim tego, że nie należy analizować ciemności, ale przede wszystkim skupić się na zapaleniu wewnętrznego światła, które rozproszy cały mrok.

Dr Brian L. Weiss, M

Dr Brian L. Weiss, M Psychiatra, Mówca motywacyjny 03/07/2017

Na drugim roku w college'u postanowił zostać psychiatrą. Studia na Uniwersytecie Columbia skończył w 1966 i przeniósł się na Wydział Medyczny Uniwersytetu Yale, gdzie w 1970 zrobił doktorat. Jako psychiatra pracował na Uniwersytecie Pittsburgskim. Zyskał sobie rozgłos w całych Stanach z powodu osiągnięć na polu psychiatrii biologicznej i publikacji dotyczących skutków nadużywania leków. Lata studiów wymagających wielkiej dyscypliny sprawiły, że rozumował jak naukowiec i lekarz i kroczył wąską ścieżką profesjonalnego konserwatyzmu. Nie wierzył w nic, czego nie można było dowieść tradycyjnymi metodami naukowymi. Pod wpływem pewnego zdarzenia jego światopogląd zupełnie się zmienił. Dzisiaj jest profesjonalistą zajmującym się takimi tematami jak zbiorowa świadomość, o której pierwszy mówił Gustaw Jung. Z pasjonującego seminarium dr Weissa, Anna zapamiętała przede wszystkim to, że „gdy pojmiemy swoją prawdziwą naturę i prawdziwy cel, nasze życie zostanie trwale odmienione, a wówczas będziemy mogli zacząć przekształcać świat”.

Dr Doreen Virtue

Dr Doreen Virtue Psycholog 03/07/2017

Zdobyła tytuł doktora w poradnictwie psychologicznym, oraz licencjata na Antelope Valley College. Jednak jej największą pasją jest odczytywanie symboli i interpretacja informacji płynących z podświadomości. Podczas nagrywania jednej z audycji, wraz z synem, zauważyli, że przy wypowiadaniu niektórych słów na wykresie pojawiają się „anielskie skrzydła”. Od tej pory prowadzili dużo badań nad słownictwem oraz jego wpływem na życie.
Słowa mają bardzo różny wydźwięk, różnie wpływają na człowieka. Im częściej i więcej wypowiadamy wulgaryzmów, tym bardziej stajemy się agresywni i zniechęceni światem w którym żyjemy. Bo czy w kółko marudząc i źle mówiąc o naszej na przykład pracy, będziemy się w niej dobrze czuli? Czy kiedy cały czas będziemy negatywnie nastawieni, to pobyt, te osiem godzin minie nam szybko i przyjemnie?
Doren udowadnia, że to od nas zależy życie, to my decydujemy czy odniesiemy w nim sukces czy porażkę. Każde słowo ma inne natężenie, inny wydźwięk. I to właśnie powoduje, że powtarzając je, kształtujemy swoją rzeczywistość. Słowa można podzielić na trzy grupy: negatywne, neutralne i pozytywne.  Warto zapamiętać te pozytywne i każde negatywne wyrażenie zamieniać, dzięki czemu z czasem zmieni się nasze życie.
Dr Virtue to trzecia po dr Bandlerze i profesorze Grinderze osoba, która zainspirowała Annę do pracy nad lingwistyką w ujęciu neurolingwistycznym. Anna spotkała się z Doren by na żywo usłyszeć tę mistrzynię „anielskiego” słowa.

Cheryl Richardson

Cheryl Richardson Pisarka 03/07/2017

Najlepiej sprzedająca się pisarka New York Timesa, autorka bestselerów Zacznij żyć własnym życiem (Take Time for Your life) oraz Życiowe przemiany (Life makeovers). Cheryl przewodzi  dużej  społeczności  internetowej  skupionej  wokół  jej  strony www.cherylrichardson.com służącej  pomocą  ludziom  na  całym świecie, którzy zdecydowali się zmienić swoje życie. W ciągu roku podróżuje po Stanach prowadząc wykłady i zajęcia dla ludzi pragnących osobistej przemiany. Jej dwunastopniowy program przemiany osobistej rozłożony na rok czasu stał się strategią przemiany jakiej poddała się również Anna na wiele lat przed osobistym spotkaniem z Richardson podczas jednego z jej seminariów.

Caroline Myss

Caroline Myss Autorka Książek, Diagnostyk Medycyny Intuicyjnej 03/07/2017

Autorka ksiażek Anatomia duszy i Życie jako Święty Kontrakt, stawia wyzwanie tradycyjnemu podejściu do leczenia, które zakłada, ze zawsze możemy znaleźć przyczynę naszej choroby fizycznej czy złej kondycji psychicznej. Pracując jako diagnostyk medycyny intuicyjnej, Myss wielokrotnie zetknęła się z uzdrowieniami, które uznawano za cud. Zgłębiła te przypadki i na ich podstawie stworzyła głęboko duchowy model uzdrawiania, oparty na zrozumieniu relacji miedzy naszymi siedmioma „mrocznymi słabościami” – takimi jak duma, chciwość, gniew czy zazdrość – a siedmioma „łaskami” –jak oddanie, zrozumienie, hart ducha czy mądrość. Model ów zakłada, że będziemy działać „na przekór grawitacji”, czyli przekroczymy granice rozumu, racjonalności i logiki, zwracając się ku pięciu prawom mistycznym, które poprowadzą nas do intuicyjnego przebudzenia, uwolnią od życia w iluzji i od emocjonalnych długów przeszłości oraz pozwolą osiągnąć spójność duchowa i pełna harmonie ze sobą, ze światem, z ludźmi. Podczas swoich seminariów, w których uczestniczyła także Anna, Caroline Myss prowadzi swoich kursantów przez siedem poziomów zdobywania siły wewnętrznej, odwołując się do hinduskiego systemu siedmiu czakr, do siedmiu sakramentów chrześcijańskich i siedmiu kabalistycznych sefir – tym samym wprowadzając pojednawczy dialog między religiami i wychodząc poza wszelkie podziały i brak tolerancji.

Bogate życie zawodowe Anny Barauskas-Makowskiej oprócz pracy w charakterze life coacha i wykładowcy mieści w sobie także dziennikarstwo (zarówno radiowe, jak i prasowe), organizację i prowadzenie spotkań o charakterze motywacyjnym i rozrywkowym (m.in. współpraca z aktorkami: Anną Guzik i Izabellą Miko oraz wokalistkami: Asia Si, Dorotą Rabczewską (Doda) oraz gwiazdami telewizji: Agatą Młynarską, Olgą Kozierowską czy Robertem Klattem) , jak i działalność na rzecz promocji i szeroko pojętego PR-u polskich i amerykańskich firm w tym, m.in. Global Rehabilitation Clinic, Lowell International Foods, Thomas Grobelny, M.D., and The Chicago Institute of Neurosurgery & Neuroresearch (CINN).

DODA
MIKO
guzik
dailey
louise-l.-hay-i-anna-barauskas
dr-doreen-virtue-z-anna-barauskas
cheryl-richardson-i-anna-barauskas-2