www.SZKOLENIAwUSA.com

Coaching jest metodą pracy z ludźmi, w efekcie której odkrywają oni swój potencjał oraz potrafią go w pełni wykorzystać i osiągnąć sukces w życiu zawodowym i poczucie spełnienia w życiu osobistym.

Coaching jest oparty na partnerskiej relacji i wzajemnym zaufaniu. Pomaga ludziom w stawaniu się tymi, kim chcą i byciu w tym najlepszymi.

Dla wielu, którzy zetknęli się z pojęciem coachingu, kojarzy się on przede wszystkim z biznesem i podnoszeniem wydajności pracy. Faktycznie, kursy z osobistymi trenerami to dla wielu menedżerów coraz powszechniejsza forma doskonalenia zawodowego i rozwoju, ale należy pamiętać, że coaching może dotyczyć niemal każdej dziedziny życia. Coaching jest profesją rozwijającą się na całym świecie niezwykle dynamicznie, a od niedawna również w Polsce. O pozytywnych efektach tej metody otwarcie mówią pracownicy korporacji, menedżerowie i szefowie firm, a także coraz częściej – gwiazdy showbiznesu. Na pracę z coachem decydują się również osoby prywatne.
W naszym instytucie, będącym członkiem  The International Coach Federation (ICF), największej międzynarodowej organizacji skupiającej profesjonalnych coachów z całego świata, możesz otrzymać następujące certyfikaty i tytuły:

Life and Business Coach.  Coaching w biznesie to jedna z nowych metod rozwojowych pracowników, która pierwotnie była związana ze sportem – skupiała się na indywidualnej pracy osobistego trenera (coacha) ze sportowcem. Dzisiaj zasady coachingu sportowego znalazły zastosowanie w rozwoju pracowników w organizacjach. Tu także istotą jest rozwój kompetencji pracowników przy wsparciu coacha. Rolę coacha przejmuje wtedy doświadczony kierownik lub ekspert zewnętrzny specjalnie do niej przygotowany.

Motivational Coach. Coach Motywacyjny pomaga klientowi podejmować dobre decyzje i skutecznie motywować siebie i innych, aby przyspieszyć rozwój osobisty i zawodowy.

Weight Loss Coach. Coach pracujący z osobami mającymi problemy z nadwagą. Najczęściej coach taki towarzyszy klientowi w całym procesie odchudzania – od momentu podjęcia przez niego decyzji o współpracy z coachem aż do momentu powrotu do prawidłowej wagi, a często nawet przez wiele następnych lat.

Parent Coach. Coach, który pracuje z rodzicami. De facto pomaga im w trudnym zadaniu, jakim jest wychowanie dzieci.

Możliwość uzyskania w naszym Instytucie certyfikatów, upoważniających do pracy w charakterze coacha, to sposób na zdobycie uprawnień do wykonywania profesji, która obecnie przeżywa swój rozkwit w Polsce, jak i całej Europie (w USA niemal każda mała, średnia lub duża firma posiada swojego coacha, z którego pomocy korzystają także osoby prywatne). Według zeszłorocznego raportu „Coachowie – Polska i Europa” sporządzonego przez Polską Izbę Szkoleniową do 2012 r. zawód ten będzie wykonywało w naszym starym kraju nawet 3 tys. osób. Wartość rynku coachingowego będzie oscylowała wokół 33-34 mln zł. Coaching jednak nadal jest w Polsce w fazie rozwoju. Mimo, że  coraz więcej osób interesuje się tym nowym zawodem to na intratnych klientów (typu renomowane przedsiębiorstwa, duże korporacje, gwiazdy filmowe i telewizyjne – celebrities, ludzie ze świata polityki, itp.) może liczyć jedynie coach legitymujący się międzynarodowym certyfikatem, a taki właśnie otrzymują absolwenci naszego instytutu. Dodatkowo upoważnia on do członkostwa w  The International Coach Federation (ICF), czyli w największej międzynarodowej organizacji skupiającej profesjonalnych coachów.

Dyplomy, jakie uzyskują absolwenci naszego amerykańskiego instytutu, otwierają im drogę do pracy z klientami na całym świecie.

Możesz również lubić:

www.SZKOLENIAwUSA.com
Wyprawa do Lasu Hobbitów
www.SZKOLENIAwUSA.com
Zrobieni w Balona
www.SZKOLENIAwUSA.com
Zakończenie Roku 2017